Вчені з Університету Гельсінкі використали дані, які були зібрані під час місії Європейського космічного агентства Cluster, і створили "пісню" магнітного поля Землі під час бурі на Сонці. Проаналізувавши отримані звуки, дослідники з'ясували, що буря "модифікує" простір відразу за магнітним полем, повідомляє Newsweek.
Сонце постійно випускає потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена магнітним полем, яке не дозволяє цим часткам проникнути в атмосферу. Разом з тим, вибухи на поверхні зірки можуть посилати величезні хмари таких частинок і радіації в космос. Якщо вони рухаються прямо на Землю, вони можуть викликати збої в роботі супутникових систем, знеструмлення.
На думку дослідників, потужна магнітна буря на Сонці може завдати шкоди в трильйони доларів. Вивчення того, що відбувається, коли сонячний шторм досягає Землі, може допомогти пом'якшити його наслідки.
У ході нового дослідження вчені проаналізували дані місії Cluster, в рамках якої були запущені чотири орбітальних апарати. Виявилося, що в період з 2001 по 2005 рік вони пережили шість магнітних бур і записали хвилі, які вони викликали.
Вчені перевели отримані хвилі в діапазон, який може вловити вухо людини. Таким чином, їм вдалося створити "пісню" магнітного поля під час бурі на Сонці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вченим за допомогою знімків, отриманих апаратом Proba-2, вдалося отримати перше зображення північного полюса Сонця. Дослідники використовували кілька "наукових трюків", оскільки апарат не може безпосередньо спостерігати за полюсами зірки.