UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені заново знайшли два види "вимерлих" жаб

Амфібії вважалися вимерлими протягом 28 років.

Міністерство навколишнього середовища Еквадору заявило про виявлення двох видів жаб, які протягом 28 років вважалися вимерлими. Зокрема, дослідникам вдалося виявити чорну плоскогорну жабу Джамбато (Atelopus ignescens) і сумну арлекінову жабу (Atelopus nanay), повідомляє N+1.

Обидва види жаб мешкають тільки в Андах, на півночі Еквадору. Один час чорні плоскогірні жаби були настільки широко поширені, що з'являлися поблизу людського житла, їх тримали в якості домашніх тварин, а також використовували в традиційній медицині. Проте пізніше чисельність обох видів різко знизилася. Можливо, причиною стала грибкова інфекція, а в разі A. nanay - знищення середовища проживання. Востаннє дослідники бачили і сумну арлекінову, і чорну плоскогорну жабу в кінці 80-х років минулого століття, так що їх стали вважати вимерлими.

Проте в 2016 році дослідники знайшли 43 особини чорних плоскогірних жаб в провінції Котопаксі, а сумну арлекінову жабу - у біопарку Амару в місті Куенка. Колонію Atelopus ignescens привезли в центр Джамбату, що займається збереженням рідкісних видів амфібій. 27 червня цього року дослідники повідомили, що чорні жаби вперше принесли потомство. Проблема була в тому, що амфібії не бажали розмножуватися в лабораторії. На даний момент у центрі вирощують 500 пуголовків.

Сумні арлекінови жаби зараз мешкають у біопарку Амару. Про те, чи вдалося отримати від них потомства, вчені не повідомляють.

Раніше вчені заявили про те, що здатність гідри до відновлення може допомогти при лікуванні хвороб Паркінсона й Альцгеймера. Вчені вважають, що зможуть використовувати гени, які відповідають у гідри за нейрогенез, для того щоб навчитися відроджувати загиблі нейрони у людини.