UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені залишили стрілки Годинника Судного дня на позначці 23:58

Дослідники підкреслюють, що до півночі "усе ще" залишається дві хвилини.

Журнал "Бюлетень вчених-атомщиків" залишив стрілки Годинника Судного дня, який символізує настання глобальної катастрофи (настане опівночі), на позначці 23:58. Як підкреслюють дослідники, світ вступив у фазу нового "анормального", коли до півночі "усе ще" залишається дві хвилини.

Вчені підкреслюють, що в даний момент людство зіткнулося з двома рівнозначними погрозами: ядерна зброя та зміни клімату. За останній рік ситуація в цих двох напрямках погіршилася.

Крім того, на думку дослідників, останнім часом спостерігається "руйнування глобальної інформаційної екосистеми", від якої залежить сучасне суспільство. "На багатьох майданчиках, включаючи соціальні медіа, національні лідери та їхні заступники безсоромно брехали, заявляючи, що їхня брехня є правдою, а правда – фейковими новинами", - йдеться в повідомленні.

Дослідники підкреслюють, що ці три загрози "підривають цивілізацію в цілому". "Немає нічого нормального в комплексній і страшній реальності, яку ми описали", - підсумовують вчені.

Нагадаємо, Годинник Судного дня з'явилися в 1947 році, одразу ж після створення першої ядерної бомби. Спочатку Годинник відображав тільки загрозу ядерної війни. З 2007 року враховуються також зміни клімату та технологічні досягнення, які можуть призвести до глобальної катастрофи.

Час, що залишився до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки і прогрес у розвитку ядерного озброєння. Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою запрошених експертів, серед яких 18 лауреатів Нобелівської премії.

За 70 років історії години змінював своє положення 22 рази, у 1947 році він були встановлений на 23:53. У 1953 році, після випробування Радянським Союзом водневої бомби, Годинник Судного дня показував 23:58. Це саме крайнє значення годинника, ближче до півночі він не наближався ніколи.

У 2015 році Годинник Судного дня пересували відразу на дві хвилини вперед. Причиною цього стала відсутність прогресу в скороченні ядерних арсеналів і загрози, пов'язані з катастрофічною зміною клімату.