Група астрономів із США і Іспанії зареєструвала на найближчій до Сонця зірки, Проксимі Центавра, найпотужніший спалах, який міг знищити будь-яку відому форму життя, повідомляє Science Alert.
Дослідники відзначають, що спалах був настільки потужним, що його можна було б помітити неозброєним оком. Спалах спостерігався в березні 2016 року. Явище посилило кількість видимого світла, яке випромінюється Проксимою Центавра і сприймається людським оком, у 68 разів. Це відповідає видимій зоряній величині 6,8, тобто червоний карлик, який раніше був невидимим для неозброєного ока, став дуже слабко помітною зіркою. Протягом вибуху було виділено 10 в 33,5 ступеня ерг, що приблизно в 10 разів більше, ніж у будь-якому іншому зафіксованому до цього спалаху на цій зірці.
За оцінками вчених, спалах міг би знищити 90% озонового шару найближчої планети, а ультрафіолетове випромінювання було досить інтенсивним для того, щоб знищити чутливі до такого виду радіації мікроорганізми.
Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.