Вчені за допомогою спостережень за процесом знищення зірки, яка проходила повз надмасивну чорну діру, вперше отримали точні дані про швидкість обертання подібного об'єкта. Як повідомляє N+1, швидкість обертання чорної діри досі з великим трудом піддавалася вимірам.
Яскравий спалах світла на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі був зафіксований за допомогою мережі телескопів під загальною назвою ASASSN (All-sky Survey for Automated Supernovae) в листопаді 2014 року. Подія отримала назву ASASSN14-li і була класифікована як результат приливного руйнування зірок. Вона відбулася дуже близько від чорної діри, яка розташовується в центрі галактики PGC 043234.
Спостереження ASASSN14-li показало дивовижну стабільність і періодичність (цикл обертання трохи більше двох хвилин). Воно вперше дало можливість точно оцінити швидкість обертання надмасивної чорної діри: зафіксувавши, що діаметр горизонту подій приблизно в 300 разів перевищує земний, астрономи розрахували, що швидкість обертання чорної діри величезна і становить приблизно половину від швидкості світла у вакуумі (для порівняння, швидкість обертання Сонця навколо своєї осі менша за швидкість світла в 150 тисяч разів). Причому точність вимірювання, за оцінками астрономів, дуже велика, оскільки вимірювання проводилися для 300 тисяч циклів обертання.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.