UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили акустичну систему, що дорівнює за товщиною аркушу паперу.

Розроблена вченими акустична поверхня є гнучкою плівкою, на поверхні якої знаходяться тисячі мікроскопічних дифузорів.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили акустичну систему, що дорівнює за товщиною аркушу паперу, повідомляє “Голос Америки” з посиланням на сайт MIT.

Розроблена вченими акустична поверхня є гнучкою плівкою, на поверхні якої знаходяться тисячі мікроскопічних дифузорів. Висота кожного з них не перевищує 15 мікрон (це в шість разів тонше за людське волосся). Такі дифузори здатні відтворювати звук, який можна порівняти за гучністю і якістю звучання зі звичайним гучномовцем.

Автори розробки опублікували відео, в якому продемонстрували невеликий розміром з долоню динамік, маса якого, за їхніми словами, «не перевищує вагу 10-центової монети». В якості тесту плівка відтворила пісню We Are the Champions гурту Queen:

Інженери стверджують, що якість звуку не залежить від того, до якої поверхні прикріплена плівка, а процес виробництва дозволяє масштабувати її на будь-яку площу і, отже, перетворити будь-яку поверхню на джерело якісного звуку. Таким чином, плівкою (яка може випускатися в рулонах) можна повністю покрити салон автомобіля або використовувати його як звукові шпалери.

Творці динаміка заявляють, що пристрій споживає лише 100 мл потужності на квадратний сантиметр своєї площі; для порівняння, середньостатистичний домашній динамік споживає більше 1 Ватта для створення звуку аналогічної потужності.

Інженери MIT також заявили, що у їх розробки може бути значно більше різноманітних функцій, ніж просто відтворення звуку. Оскільки при створенні звуку вібрує не вся плівка, а кожен окремий дифузор на ній, то технологію можна було б використати для ультразвукової візуалізації, тобто для створення зображень. За заявою вчених, пристрій може використовувати ультразвук для визначення положення людини в кімнаті і «слідувати» за ним під час руху.

Масачусетський технологічний інститут та ще десяток американських та британських вузів стабільно займають перші рядки у світових рейтингах.Рейтингуються і кілька українських вишів:

Читайте також: Рейтинги університетів: як правильно читати