В Україні 9-10 листопада вже тринадцятий раз поспіль пройдуть "Дні науки". Це масштабний проект з популяризації науки, коли наукові установи НАН, виші, музеї, заповідники влаштовують лекції, майстер-класи, досліди, екскурсії для всіх бажаючих.
Про це повідомляє на своєму сайті Міністерство освіти.
Оповідання про наукові досягнення перетворюються у дивовижний цікавий фестиваль, який охоче відвідують люди різного віку та рівня знань. І кожен бере для себе звідти щось нове і дивовижне.
Цього разу "Дні науки" відбудуться в 4 містах – Києві, Івано-Франківську, Житомирі та – вперше – у Запоріжжі. На всіх локаціях можна буде послухати та побачити безліч цікавого, а також поспілкуватися з українськими дослідниками.
Долучиться до "Днів науки" і МОН: буде організовано локацію в КНУ ім. Тараса Шевченка, де можна буде послухати 3 унікальні лекції:
- першого заступника Міністра освіти і науки Юрія Полюховича про його дослідження стародавньої цивілізації майя в джунглях Мексики, Гватемали, Белізу та Гондурасу;
- представника академічної науки Олексія Болдирєва – він погляне з глибин нейробіології на те, чому люди чхають;
- представника університетської науки Ігоря Комарова, який розкаже про пошук нових сучасних ідей для ліків від поширених хвороб.
Всі заходи - вільні і безкоштовні. Повну програму можна подивитися тут.
Раніше повідомлялося про те, що держава витрачає на навчання одного студента 30 тисяч гривень в рік.
Детальніше про розвиток науки в Україні читайте у статті Максима Стріхи "Українська наука на шляху до Європи: здобутки, проблеми та перспективи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".