UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вважають, що знайшли гробницю «повитухи Христа»: фото

Її поховали у печері.

Ізраїльські археологи виявили гробницю, яка, як вважається, належить жінці, яка була присутня при народженні Христа. Управління давнини Ізраїлю опублікувало знімки, на яких можна побачити те, що вважається «одним із найбільш вражаючих поховань, знайдених у країні», повідомляє Newsweek.

Археологи проводять розкопки у печері віком 2000 років, у якій, як вважається, була похована Саломея, яка у християнській традиції пов'язується з народженням Ісуса. Вона згадується в Євангелії від Якова, де описується як соратниця безіменної акушерки, яка була при народженні Христа. Її часто зображують на православних іконах, але західному християнстві вона рідко згадується.

Читайте також: Колишній лікар заявив, що визначив справжню причину смерті Христа

Євангеліє від Якова, написане в ІІ столітті, описує історію непорочного зачаття і подій, що послідували за ним, до народження Ісуса. Воно є одним із ранньохристиянських писань, відомих як апокрифічні Євангелії, яких немає в Біблії, і одним із «Євангелій дитинства» — писань, у яких докладно розповідається про дитинство Ісуса.

В Євангеліє від Якова говориться, що Саломею, яка жила у Віфлеємі, запрошували бути присутньою при народженні дитини дівою, але та не вірить, що це можливо. Згідно з переказом, вона приходить вже коли дитина народилася, і каже, що не вірить, що Марія була незайманою, тому мусить сама її оглянути. Але коли вона тягнеться, щоб зробити це, її рука спалахує вогнем.

«Горе моє беззаконня і невірство моє, що я спокушала Бога живого, і ось, рука моя відпадає від мене у вогні», — проголошує вона.

Ангел радить Саломеї підійти до дитини, і вона зцілюється, проголошуючи її «великим царем».

Передбачувана гробниця Саломеї розташовується за 35 кілометрів від Віфлеєму. Вперше її було виявлено у 1982 році, а розкопки тут проходили наприкінці 1980-х.

Вперше як місце поховання Саломеї печеру ідентифікували за візантійських часів, і згодом вона стала місцем паломництва. Тут містяться тисячі написів грецькою, сирійською та арабською мовами, деякі з яких присвячені Саломеї. Нині печера готується до публічного доступу.

Перед публічним відкриттям були проведені археологічні роботи, в ході яких було виявлено двір площею 350 квадратних метрів з хитромудрим різьбленням по каменю та мозаїчними підлогами. Знахідки вказують на те, що ця печера належала багатій єврейській родині.

Раніше археологи виявили в церкві, яка колись розташовувалась у стародавньому місті Віфсаїда, мозаїку з посвятою «Голові та вождеві Небесних Вісників» - так позначали апостола Петра. На думку вчених, це вказує на те, що церкву було збудовано на місці будинку, в якому жили апостол Петро та його брат Андрій.