Вчені вперше виміряли активність мозку вмираючої людини та виявили патерни мозкових хвиль, пов'язаних зі сновидінням та запам'ятовуванням. Як повідомляє New atlas, вдалося дослідникам це випадково.
Вчені фіксували активність мозку 87-річного чоловіка, який страждав на епілепсію, за допомогою електроенцефалограми, щоб стежити за нападами. Але під час лікування пацієнт переніс серцевий напад та помер.
У результаті дослідники змогли отримати 15-хвилинний запис активності мозку перед смертю чоловіка. Вони зосередили свою увагу на 30 секундах до і після того, як серце пацієнта перестало битися. Вчені помітили підвищену активність типів мозкових хвиль, відомих як гамма коливання. Вони беруть участь у таких процесах, як сновидіння, медитація та відновлення пам'яті, і це може допомогти у розумінні того, що людина може відчувати в останні хвилини свого життя.
За словами дослідників, спостереження показали, що мозок здатний до скоординованої діяльності вже після того, як у нього перестає надходити кров. Подібні зміни у гамма-хвилях під час смерті раніше фіксувалися у щурів, але нове дослідження стало першим, коли така активність була помічена у людей.
Разом з тим, вчені визнають, що до дослідження слід ставитися з обережністю. За їхніми словами, активність мозку була записана тільки в однієї людини, мозок якої був пошкоджений і в ньому спостерігалася незвичайна активність, пов'язана з епілепсією.
"З цього дослідження ми можемо дізнатися наступне: хоча очі наших близьких закриті і вони готові залишити нас, щоб поринути в спокій, їхній мозок може відтворювати деякі з найприємніших моментів, які вони пережили у своєму житті", - заявив провідний автор дослідження Аймал Земмар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університетів Тюбінгена та Бонна виявили у мозку нейрони, які активуються при виконанні математичних операцій. За словами дослідників, одні нейрони активуються виключно під час додавання, інші – у процесі віднімання.