UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вперше зафіксували рентгенівське випромінювання Урану

Астрономи використали дані рентгенівської обсерваторії «Чандра».

Астрономам вперше вдалося зафіксувати рентгенівське випромінювання, яке виходить від Урана. Як повідомляє NASA, це відкриття допоможе вченим більше дізнатися про походження крижаного гіганта Сонячної системи.

Під час дослідження вчені використали дані, які були зібрані обсерваторією «Чандра» в 2002 та 2017 роках. У результаті вони зафіксували однозначну присутність рентгенівських променів у старіших даних і ймовірні їхні сліди на тих, які були зібрані через 15 років.

На думку вчених, рентгенівські промені на Урані з'являються завдяки впливу Сонця. Так, Юпітер і Сатурн розсіюють промені нашої зірки. Але, не дивлячись на те, що на Урані присутність рентгенівських променів в основному викликана розсіюванням, вчені вважають, що на самій планеті присутнє мінімум один джерело рентгенівського випромінювання.

Ймовірно, що, як і в випадку з Сатурном, випускати рентгенівське випромінювання можуть кільця Урана. Планета оточена зарядженими частинками, які при зіткненні з кільцями можуть змушувати їх світитися в рентгенівському діапазоні.

Астрономи також відзначають, що Уран особливо цікавий для рентгенівських спостережень через незвичайну орієнтацію своєї осі обертання і магнітного поля. Незважаючи на те, що осі обертання і магнітного поля інших планет Сонячної системи майже перпендикулярні площині їхньої орбіти, вісь обертання Урана майже паралельна своєму шляху навколо Сонця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вода на Марсі могла піти в кору планети

Раніше астрономи з Університету Меріленда запропонували нове пояснення того, чому обертання Урана відрізняється від інших планет Сонячної системи. На їхню думку, це пов'язано з гігантською системою кілець, яка існувала в минулому.