Японські вчені змогли виростити штучну шкіру з функціонуючими волосяними цибулинами, залозами і нервами. Результати своїх досліджень вчені опублікували в журналі Science Advances.
Під час проведення досліджень вчені працювали з піддослідними мишами. Для початку вони створили тривимірні згустки клітин, які нагадували ембріони. Під впливом хімічних речовин витягнуті з ясен тварин клітини були трансформовані в індуковані плюрипотентні стовбурові клітини.
Потім ці "ембріоноїди" імплантували тваринам, що страждають від іммуннодефіціту, де вони проходили процес подальшого розвитку. Цей етап був необхідний для того, щоб шкірні імплантати могли вирости без ризику відторгнення організмом тварини. Нарешті, "готову" шкіру пересадили здоровим мишам. У результаті вчені отримали повністю функціональну покривну тканину.
До цього вченим вдавалося отримати зі стовбурових клітин тільки верхні шари шкіри, позбавлені волосяних цибулин.
Раніше повідомлялося про те, що дослідники з Ліверморської національної лабораторії розробили метод 3D-друку кровоносних судин, які через деякий час починають самостійно обростати капілярами.