UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вперше розповіли про погоду на нічній стороні Венери

Ніч на планеті триває 120 днів.

Вчені проаналізували дані, зібрані японською станцією Akatsuki, і змогли з'ясувати, яка погода встановлюється на Венері в нічний час. Як зазначає Space.com, планета обертається дуже повільно, тому день і ніч на ній тривають 120 днів.

Венера розташовується дуже близько до Землі і вчені займаються її вивченням уже доволі довго - з моменту прибуття першого зонда до неї в 1978 році. Разом з тим, про погоду на її нічній стороні було відомо дуже мало, до недавнього часу. Тепер закрити цю прогалину допоміг зонд Akatsuki, який прибув на орбіту планети в 2015 році.

Досі у вчених були дані про погоду тільки на денній стороні Венери, тому що навіть в інфрачервоному світлі спостерігати нічну сторону дуже важко. Але апарат Akatsuki розроблений спеціально для вивчення венеріанській погоди, а його інфрачервоній камері не потрібне денне світло, щоб «бачити». За допомогою нового аналітичного методу вченим вдалося «роздивитися», що ж відбувається на нічній стороні Венери.

Виявилося, що вночі вітри дмуть в сторону, протилежну тій, яка спостерігається на денній стороні. Це, на думку дослідників, має позначитися на процесах, які відбуваються в атмосфері Венери. Ці спостереження дозволять вченим побудувати нові моделі венеріанської погодної системи, які дозволять їм відповісти на питання, пов'язані з погодою планети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

JAXA/Imamura et al.

Читайте також: Вчені пов'язали появу фосфіну на Венері з вулканізмом

Раніше вчені ідентифікували на поверхні Венери 37 вулканічних структур, які недавно були активними і, ймовірно, залишаються активними досі. Це означає, що планета все ще є геологічно активною, а не «сплячою», як вважалося до цього.