Вчені заявили про те, що система TRAPPIST-1, що складається з семи планет, які обертаються навколо червоного карлика, може бути непридатною для життя. Про висновки дослідників повідомляє Science Alert.
У ході дослідження вчені проаналізували дані про світність зірки, отримані за допомогою телескопа "Кеплер", і встановили, що протягом 80 днів на ній сталося 42 потужні спалахи.
Як відзначають дослідники, найпотужніший спалах можна порівняти зі спалахом, який трапився на Сонці у 1859 році. Якщо подібна подія відбудеться сьогодні, вона зможе вивести з ладу комунікаційні системи на Землі.
Спалахи відбуваються з періодичністю 28 годин, а геомагнітні бурі, викликані активністю зірки, в сотні і тисячі разів перевершують ті, які можна спостерігати на нашій планеті. Більш ранні дослідження показують, що на відновлення після подібного спалаху планеті потрібно близько 30 тисяч років. Як відзначають дослідники, планети розташовуються набагато ближче до зірки, ніж Земля до Сонця, тому на відновлення може зайняти ще більше часу.
22 лютого на прес-конференції NASA розповіло про виявлення семи землеподібних планет біля зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія, який розташовується на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи виявлених планет обертаються в населеній зоні зірки, тобто на них може існувати життя.