Міжнародна група вчених, яка працювала на судні Tara, зібрала зразки води в різних частинах Світового океану і виявила у них майже 200 тисяч видів морських вірусів. Як повідомляє N+1, до цього було відомо всього 15 тисяч видів подібних вірусів.
За словами дослідників, близько 60% біомаси Світового океану припадає на мікробів, які відіграють ключову роль в океанічних екосистемах, разом з тим, вивчені вони лише в окремих районах. На життя цих організмів впливають морські віруси.
У ході нового дослідження вчені протягом 2009-2013 років зібрали 145 проб води в різних частинах Світового океану, в тому числі, 41 зразок з Арктики. Секвенувавши віроми з цих проб у рамках дослідницького проекту Global Ocean Viromes 2.0, вчені виявили 195728 різновидів ДНК-вірусів, що в 12 разів більше, ніж було відомо до цього в першій версії проекту.
Більш того, дослідникам вдалося не тільки визначити п'ять екологічних зон проживання вірусів, але і виявити осередок їхнього біорізноманіття в Арктиці. Традиційно вважалося, що полярний регіон повинен бути біднішими з цієї точки зору, ніж екваторіальний.
Раніше вчені зареєстрували другий випадок зараження людини щурячою вірусом гепатиті Е. Другий випадок захворювання був зареєстрований через два місяці після першого. 70-річна жінка проживає, як і перша людина, яка заразилася, в Гонконзі.