UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили в мозку "нейрони тривоги"

У мозку мишей знайдені нервові клітини, пов'язані з відчуттям тривоги.

Вчені з Університету Сан-Франциско і Університету Колумбії визначили, які нервові клітини в гіпокампі мишей пов'язані з почуттям тривоги, що може допомогти їм розробити більш дієві засоби від тривожних розладів, повідомляє New Atlas.

У ході дослідження вчені використали метод кальцієвої візуалізації. У результаті вченим вдалося ідентифікувати нейрони в момент їхньої активності і спостерігати окремі нейрони в гіпокампі, які активуються в мозку миші в ситуаціях, які пов'язані з тривогою.

"Ми назвали ці клітини "нейрони тривоги", оскільки вони діяли лише в тих випадках, коли миші перебували в ситуаціях, що викликають вроджений страх (наприклад, у відкритому просторі, де тварини були більш уразливими для хижаків, або на високій платформі)", - заявив провідний автор дослідження Рене Хен.

Потім дослідники застосували метод оптогенетики: вони висвітлювали світлодіодом нервові клітини, "вмикаючи" і "вимикаючи" нейрони, пов'язані з тривогою. Результати показали, що активація даних клітин гіпокампу підвищувала тривожність мишей і посилювала уникаючу поведінку, навіть коли тварини знаходилися в безпечних ситуаціях. І навпаки, зниження активності цих клітин призводило до того, що миші поводили себе більш спокійно в ситуаціях, які раніше викликали у них тривогу.

"В подальшому ми хочемо вивчити, чи відрізняються ці нейрони від інших нервових клітин на молекулярному рівні. Якщо у клітинах є специфічний рецептор, можливо, нам вдасться створити більш точний препарат від тривожності", - додав Хен.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.