Вчені виявили в кишечнику бактерії, які для виживання використовують речовини, що виділяються мозком людини. Як повідомляє New Scientist, бактерії споживають ГАМК (гамма-аміномасляну кислоту), яка необхідна для заспокоєння мозку. Ця їхня властивість може пояснити те, чому кишкові бактерії впливають на настрій.
Як заявив один з авторів роботи, "ніщо не змушує бактерії рости, крім ГАМК".
ГАМК пригнічує сигнали нервових клітин, що дозволяє зняти збудження і має заспокійливу дію. Аномально низький рівень ГАМК в організмі пов'язаний з депресіями і афективними розладами.
У 2011 році інший колектив дослідників встановив, що інші кишкові бактерії впливають на рівень ГАМК в мозку мишей. Тепер же дослідники встановили, що при видаленні блукаючого нерва цей ефект зникає. На даний момент вчені займаються пошуком інших кишкових бактерій, які споживають або продукують ГАМК.
Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.