Вчені виявили в Зондському жолобі - найглибшій частині Індійського океану - незвичайну істоту, схожу на повітряну кульку на ниточці. Як розповіли порталу Live science дослідники, вони помітили істоту, переглядаючи записи, зроблені відеокамерою.
За словами одного з дослідників Алана Джеймійсона, вони знайшли групу японських вчених, які описали щось подібне 20 років тому. Разом з тим, у цих двох істот були виявлені істотні відмінності: у більш давнього зразка були присутні нитки, які "звисали" з голови, а у більш "свіжого" таких особливостей не було.
Вчені вважають, що могли знайти новий вид живих істот, які мешкають на глибині 6,5 тисячі метрів. Швидше за все, це тварини з класу хордових, які з віком приростають до поверхні і не рухаються, а на личинковій стадії вільно плавають в океані. Довжина їхнього тіла може досягати 30 сантиметрів.
Раніше біологи з Японії описали новий вид карликових морських коників. Тварина отримала видову назву Hippocampus japapigu - "японська свиня". Морський коник мешкає на глибині від п'яти до 22 метрів в центрі і на південному сході Японії.