UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили в бурштині павуків з довгими хвостами

Членистоноге нагадує одночасно і павука, і скорпіона.

Вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Nature Ecology & Evolution.

У чудово збереженому зразку можна бачити майже нормальну морфологію павука, з чотирма парами ходильних ніг, педипальпами характерної для самців анатомії, з ротовими придатками-хеліцерами на головогрудях і з прядильними органами на кінці черевця. Але по сусідству з ними розташоване щось досить несподіване – довгий хвіст, якого немає у жодного сучасного павука (Araneae). Подібні утворення є хіба що в інших павукоподібних – можна згадати метасому скорпіонів (Scorpiones) або ще більш близьку до зразків хвостову нитку у телифонов (Uropygi).

Варто відзначити, що при довжині тулуба 2,5 міліметра хвіст у членистоногого досягає довжини у три міліметри. "Будь-яка така флагелоподібна структура, як правило, використовується в якості антени. Вона служить для моніторингу навколишнього оточення", - заявив один з авторів дослідження Пол Селден.

Павукоподібне отримало назву Chimerarachne, на честь міфічної химери. Вчені вважають його однією з перехідних форм між морськими павукоподібними і сучасними сухопутними, здатними плести павутину.

Раніше палеонтологи знайшли останки гігантського стародавнього крокодила, "каролінського м'ясника". Тварина, яка жила 231 мільйон років тому, можливо, була найсмертоноснішою істотою на Землі до еволюції найбільших динозаврів.