UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили в Антарктиді сотні мумій пінгвінів

Масове вимирання пінгвінів Аделі сталося 750 і 200 років тому.

Група зоологів з Університету науки і технологій в Китаї виявила на узбережжя Східної Антарктиди близько ста мумій пінгвінів Аделі, які були заховані під снігом. На думку дослідників, мумії є свідченням двох масштабних вимирань пінгвінів, які відбулися 200 і 750 років тому, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені вивчили останки пінгвінів на острові Лонг в районі Берега Інгрід Крістенсен. Дослідники виявили численні покинуті колонії, а також останки птахів та їхні фрагменти – в основному маленьких пташенят. В деяких місцях кількість тіл сягала 10-15 на квадратний метр.

Щоб з'ясувати, що стало причиною вимирання тварин, дослідники провели радіовуглецеве датування виявлених останків. У поєднанні з хімічним аналізом відкладень, в яких були знайдені мумії, дослідники прийшли до висновку, що масова загибель птахів відбувалася в два етапи: близько 750 і близько 200 років тому. Деякі останки також відносилися до сучасної епохи.

Рідкість подібних подій, на думку вчених, говорить про те, що вони були викликані екстремальними погодними аномаліями. Збільшення літніх опадів або танення снігу може призвести до гіпотермії і, як наслідок, низької виживаності курчат: спостереження показують, що в останні кілька десятиліть зникли кілька колоній. Дослідження навколишньої місцевості, зокрема порід та льоду, говорить на користь гіпотези вчених, однак про це неможна стверджувати з упевненістю. Зоологи відзначають, що кліматичні тенденції останніх десятиліть в Арктиці, зокрема збільшення опадів, можуть також стати причиною нової масової загибелі пінгвінів Аделі.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.