UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили стовбурові клітини, здатні відновити кістки черепа

Відкриття допоможе в лікуванні черепної патології у дітей.

Вчені з Медичного центру Рочестерського університету виявили стовбурові клітини, які можуть реконструювати кістки лицьового відділу черепа і черепну коробку мишей. На думку дослідників, відкриття допоможе їм у лікуванні краніосіностозу – черепної патології у дітей. Крім того, воно може призвести до менш інвазивних способів відновлення кісток черепа після травми. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Communications.

Протягом кількох років команда займалася вивченням мутації гена Axin2 – клітин, що викликають краніосіностоз у мишей. В ході досліджень вчені сподівалися знайти відповідь на питання про те, яку роль відіграє цей ген у формуванні кісток і їхньому відновленні. Експеримент показав, що стовбурові клітини, які відповідають за формування черепа, містяться в клітинах Axin2, складаючи приблизно 1% від загального обсягу.

Краніосіностоз – захворювання, яке призводить до деформації черепа через неправильне і передчасне зрощення черепних кісток.

Раніше повідомлялося про те, що британські вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода. Раніше за дозволом звернулася співробітниця Лондонського інституту Френсіса Кріка Кеті Ніакан для дослідницького проекту ранніх стадій розвитку ембріонів.