UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили сліди попередника динозаврів

Сліди плазуна відносять до кам'яновугільного періоду.

Вчені виявили в Гранд-Каньйоні відбитки і контр-відбитки слідів, які залишив невідомий плазун близько 310 мільйонів років тому. Як повідомляє Naked science, ці відбитки – найдавніші з усіх, які були знайдені в Гранд-Каньйоні, і одні з найдавніших, відомих науці.

Дослідники відзначають, що ланцюжок слідів тягнеться на метр і незвичайним чином – по діагоналі. Сліди відносяться до кам'яновугільного періоду, коли на Землі жили голонасінні рослини і перші рептилії. "Сліди виглядають так, як якщо б дві ящірки йшли пліч-о-пліч. Але ящірки не ходять пліч-о-пліч, так не буває", - заявив професор Університету штату Невада Стівен Роуленд.

Вчені висунули кілька варіантів рухів, які дозволили б залишити такі дивні відбитки, якби невідому рептилію щось постійно збивало з цілі. Це міг бути, наприклад, бічний вітер: якщо він був досить сильним, цілком міг змусити тварину рухатися по діагоналі. Інший варіант - сильний нахил, під яким знаходилась тоді поверхня, що також зміщала тварину при ходьбі. Ще можливо, що сліди залишені в ході конкуренції з супротивником або якогось ритуалу зваблення партнера.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.