Вчені заявили про те, що в історії Землі крім п'яти масових вимирань була ще й шоста катастрофічна подія, яка сталася два мільярди років тому. Найбільше в історії планети вимирання сталося серед одноклітинних, повідомляє Naked science.
До цього дослідникам було відомо про п'ять великих і 20 менш значних вимирань. Останнє з них завершилося 65 мільйонів років тому, в результаті події вимерли динозаври. Разом з тим, нові дослідження древніх викопних порід показали, що в історії Землі було ще одне, наймасовіше вимирання.
Починаючи з 2,4 мільярда років тому в атмосфері Землі було дуже мало кисню. Він містився або в мінералах, або у воді. Але потім з'явилися ціанобактерії, які використовували сонячне світло для вироблення кисню за допомогою фотосинтезу. Настала киснева революція - період розквіту одноклітинних та формування сучасної планетної атмосфери. Але потім цей "бенкет" різко і катастрофічно закінчився.
На думку дослідників, масове вимирання сталося серед бактерій 2,05 мільярда років тому. До такого висновку вчені прийшли, вимірюючи вміст ізотопів кисню, сірки та барію в мінералі бариті (сульфат барію). Виявилося, що в цей період вміст кисню різко впав. Це означає, що бактерії перестали його виробляти. Потенційно виробництво кисню впало мінімум п'ять і максимум у 200 разів.
Такий колапс, на думку вчених, ймовірно, був викликаний браком найважливіших поживних речовин, таких як фосфор, який є важливим фактором у поширенні і розвитку ціанобактерій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.