Вчені з Університету Цинциннаті виявили скам'янілі останки незвичайної примітивної бактерії віком 2,5 мільярда років. Швидше за все, організм був ціанобактерією, але він був надзвичайно великим і мав дивну форму, повідомляє Live Science.
Знайдені бактерії відносяться до періоду від 100 до 200 мільйонів років до Кисневої революції – глобальної зміни складу атмосфери Землі. Дослідники відзначають, що на даний момент відомо лише кілька випадків виявлення мікроорганізмів, які датуються періодом 2,5-2,7 мільярда років тому.
В даний час розмір більшості ціанобактерій досягає 5-10 мікрометрів, а найбільші виростають до 60 мікрометрів. Однак деякі із знайдених організмів досягають 100 мікрометрів в діаметрі. Крім того, на деяких бактерій помічені утворення, які можуть бути ознакою брунькування. В даний час ціанобактерії не брунькуються, тому дослідники не можуть з упевненістю стверджувати, що це саме той процес.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Маккоурі з'ясували, що забруднення пластиком океану губить бактерії, які продукують кисень. На частку ціанобактерій Prochlorococcus припадає близько 10% кисню, що надходить в атмосферу Землі.