UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найдавнішу жертву цунамі

Вік виявленого черепа оцінюється в шість тисяч років.

Вчені заявили про те, що їм вдалося виявити в місті Аїтапе в Папуа – Новій Гвінеї стародавній череп віком близько шести тисяч років, власник якого, ймовірно, став жертвою цунамі. Про відкриття вчених повідомляє журналі PLOS ONE.

Череп був виявлений ще у 1929 році. Тепер же дослідникам вдалося встановити вік черепа, який становить п'ять-шість тисяч років. У той час Аїтапе знаходився ближче до берегової лінії.

Вчені відвідали місце знахідки і взяли проби ґрунту. Аналіз виявив вміст у них залишків одноклітинних організмів - діатомових водоростей. Вони мають "панцир" з діоксиду кремнію, який зберігається у відкладах після смерті організму. Дослідники відзначають, що водорості були принесені океанічними хвилями, сильними настільки, що вони змогли пошкодити їхні панцирі.

За словами дослідників, тоді в регіоні сталося цунамі, яке можна порівняти за силою з тим, що сталося в Папуа-Новій Гвінеї у 1998 році. Тоді висота хвиль сягала 15 метрів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вважають, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів.