UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найдавнішу кістку мізинця людини

Відкриття вказує на те, що сучасна рука людини розвинулася на 400 тисяч років раніше, ніж вважалося.

Вчені виявили кістку мізинця людини, вік якої становить 1,8 мільйонів років. Знахідка вказує на те, що сучасна рука людини, більш пристосована до праці, ніж до лазіння по деревах, розвинулася раніше, ніж припускалося до цього, повідомляє New Scientist.

Знайдена в Танзанії кістка є найстаршою із усіх, схожих на кістки сучасної руки людини. Вона свідчить про те, що предки людини з'явилися на 400 тисяч років раніше, ніж вчені припускали до цього.

Вчені припускають, що вже 1,8 мільйона років тому Людина розумна здійснила перехід до наземного способу життя. Вона співіснувала з Людиною вмілою і Парантропом Бойса, що лазили по деревах.

За словами Мануеля Домінгес-Родріго, голови групи вчених, які досліджували кістку, "ця кістка належить комусь, хто взагалі не проводив час на деревах". Брайан Річмонд з Американського музею природної історії додає, що "цей доказ підкріплює гіпотезу про те, що вже близько двох мільйонів років тому наші предки втратили анатомічний зв'язок зі своїм минулим, в якому вони лазили по деревах".

Раніше археологи виявили сліди найдавніших масових тортур.