Археологи виявили в трьох глечиках для поховання, знайдених в гробниці в Ізраїлі найдавніші сліди використання ванілі. Як повідомляє Science news, досі вважалося, що ваніль з'явилася в Мексиці близько тисячі років тому, разом з тим, нові дані свідчать про більш раннє застосування цієї прянощі.
Вік гробниці, яка знаходилася на території стародавнього міста Мегіддо, оцінюється в 3600 років. В ній були знайдені глечики, що містили сліди двох хімічних сполук, які містяться в натуральному ванільному екстракті: ваніліну і 4-гідроксибензальдегіду.
"Люди бронзової доби, які жили в Мегіддо, можливо, використовували масла, які містили ванілін, в якості добавок для їжі або ліків, для ритуальних цілей або, може бути, для бальзамування померлих", - заявила археолог з Університету Тель-Авіва Ванесса Лінарес.
Поховання належало трьом членам "вищого суспільства" Мегіддо, потім в гробницю також помістили останки шістьох представників нижчого стану. Спочатку в гробниці були поховані дорослі чоловік і жінка, а також хлопчик 8-12 років. Біля їхніх скелетів були знайдені ідентичні прикраси з золота, срібла і бронзи, що свідчить про їхні родинні зв'язки.
Наголошується, що на даний момент відомо 110 видів ванілі, які ростуть в тропічних регіонах світу. Хімічний склад ваніліну, знайденого в Меггідо, відповідає сучасним видам, поширеним у Південній Африці, Індії і Індонезії.
Раніше повідомлялося про те, що дослідники виявили в Помпеях незайману гробницю молодої жінки
, яка датується IV століттям до нашої ери. Вчені припускають, що гробниця належить маловивченій культурі самнітів, які жили в цьому регіоні до римлян.