UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найдавніше око

Вік викопних останків оцінюється в 530 мільйонів років.

Вчені заявили про те, що в останках, вік яких оцінюється в 530 мільйонів років, було знайдене око, яке може виявитися найдавнішим з виявлених на даний момент, повідомляє Phys.org.

Наголошується, що знахідка являє собою аналог очей, які зустрічаються у більшості сучасних комах. Дослідники встановили, що орган являв собою примітивну версію фасеточного ока, що складається з пучків світлочутливих клітин - омматидиїв. Однак за 500 мільйонів років ці структури мало змінилися.

Як підкреслюють дослідники, скам'янілість, знайдена в Естонії, була частково розмита, що дало їм змогу вивчити її структуру. Всередині ока знаходилося близько 100 омматидиїв. При цьому були відсутні зовнішні лінзи (кришталики), характерні для сучасних комах. Тварина погано бачила, але могла розгледіти хижаків і перешкоду на своєму шляху.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.