Вчені за допомогою аналізу ДНК встановили, що представники народу таїно, який на момент прибуття європейців до Америки населяв Гаїті, Пуерто-Ріко, Кубу, Ямайку, Багамські острови та деякі північні Малі Антильські острови, не зникли після колонізації, повідомляє Science Alert.
Народ таїно був відкритий Христофором Колумбом у 1492 році, тоді його чисельність становила кілька сотень тисяч чоловік. Вважається, що пізніше індіанці вимерли через хвороби, принесені європейцями, і примусову експлуатацію на плантаціях.
Тепер же дослідники провели аналіз ДНК жінки, останки якої були знайдені на острові Ельютера, який входить до складу Багамських островів. Жінка жила приблизно у VIII–X століттях н. е.
Вчені зіставили її геном з геномами 40 сучасних груп корінних американців. Виявилося, що жінка має генетичний зв'язок з великою кількістю сучасних південноамериканських народів. Однак найтісніше вона пов'язана з нинішніми жителями Пуерто-Ріко. Це означає, що індіанці таїно не були майже повністю знищені, а продовжують жити і сьогодні.
"Ці люди не зникли. Насправді вони все ще тут, серед нас", - говорить один з авторів дослідження Хорхе Естевез.
Раніше археологи виявили 60 тисяч будинків, доріг, палаців і складних систем іригації часів цивілізації майя. Всі ці споруди були протягом століть поховані під джунглями на півночі Гватемали.