Марсход Curiosity минулого тижня зафіксував в атмосфері Марса високу концентрацію метану – газу, який на Землі зазвичай продукують живі організми. Як повідомляє The New York Times, це може побічно вказувати на наявність життя на Червоній планеті.
Вчені мають намір провести експерименти, які можуть підтвердити або спростувати існування життя на Марсі. Дослідники ж місії марсохода відправили йому додаткові команди для того, щоб він зібрав більше даних. Нові результати повинні прибути на Землю вже в понеділок, 24 червня.
Вчені відзначають, що виявлення метану на Марсі є істотним, оскільки він руйнується під впливом сонячного світла і радіації. Висока концентрація газу в атмосфері Червоної планети свідчить про те, що він з'явився недавно. Разом з тим, можливо також, що метан древній, знаходився під поверхнею Червоної планети мільйони років, але тільки зараз вийшов через тріщини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.