Вчені виявили на Філіппінах знаряддя праці, які належали древнім гомінідам і свідчать про те, що предки людини з'явилися в Південно-Східній Азії на сотні тисяч років раніше, ніж вважалося до цього. Як повідомляє Science Alert, дослідники виявили 57 кам'яних знарядь праці, вік яких становить 709 тисяч років.
Відзначається, що найбільш раннім свідченням проживання стародавніх людей в регіоні була невелика кістка ноги віком близько 67 тисяч років. Тепер же вчені виявили 49 загострених кам'яних уламків (відщепів), молотильні камені і шість ядрищ - каменів, з яких сколюються заготовки, які використовуються для виробництва знарядь праці. Крім того, були знайдені кістки стегодона, оленя, прісноводної черепахи, варана і носорога.
На скелеті носорога були виявлені сліди обробки. Зокрема, була видалена плечова кістка, імовірно, для забезпечення доступу до кісткового мозку.
Як підкреслюють вчені, знаряддя не були виготовлені сучасними людьми, оскільки вік перших свідчень існування Homo sapiens становить близько 300 тисяч років, але найближчими предками сучасної людини. Їхнє виявлення свідчить про необхідність переглянути розселення давніх гомінід по Південно-Східній Азії.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.