UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили молоду планету, яка "розривається" зіркою

Світило зносить верхні шари з гарячого юпітера.

Вчені, які займаються пошуками молодих планет Чумацького Шляху, виявили унікальне явище. Виявилося, що у гарячого юпітера, розташованого в сузір'ї Оріона, дуже молода зірка відриває зовнішні шари. Про результати досліджень вчених повідомляє ScienceAlert!

Планета PTFO8-8695 b обертається навколо материнської зірки PTFO8-8695 з періодом 11 років. Відривання зовнішніх шарів проходить під впливом випромінювання зірки. При цьому варто зазначити, що вік світила надзвичайно малий – зірка була сформована близько двох мільйонів років тому.

Зоряна система розташовується на відстані 1100 світлових років від Землі. Маса виявленої планети складає близько двох мас Юпітера. На думку дослідників, планета була сформована на відстані від зірки, а потім мігрувала в ті області, в яких знаходиться зараз, і де зірка почала її активно руйнувати.

Раніше повідомлялося про те, що, на думку вчених, Юпітер "викинув" з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета відносилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету з Сонячної системи під час близького сходження.