Вчені виявили сліди метеорита, що впав 60 мільйонів років тому на шотландський острів Скай. Про свою знахідку дослідники повідомили в журналі Geology.
У ході дослідження команда геологів вивчала вулканічні породи на острові і виявили шар відкладень товщиною в метр біля основи стародавнього лавового потоку. Спочатку дослідники припустили, що це ігнімбрит, вулканічна гірська порода, що утворюється при виверженнях. Однак проаналізувавши породу за допомогою мікрозонда дослідники з'ясували, що вона містить багатий ванадієм і ніобієм осборнит – рідкісний мінерал, що утворюється в космосі і зустрічається в метеоритах. Крім того, фрагменти осборнита були цілісними – це вказувало на те, що вони раніше були частиною метеорита. Також вчені ідентифікували реїдит – форму циркону, що утворюється під високим тиском, наприклад, при зіткненнях, і ще кілька мінералів, які могли утворитися внаслідок удару.
У семи кілометрах від знахідки дослідники знайшли ще одну ділянку з відкладеннями, що мали подібних мінералогічний склад. Вік відкладень склав близько 60-61 мільйони років і вони, очевидно, утворилися при падінні на острів метеорита, вважають вчені. Дослідники сподіваються, що знахідка дозволить дізнатися більше про формування вулканічної активності на острові. Також ще належить з'ясувати, куди саме впав метеорит.
Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.