UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили крихітних оленів, що вважалися вимерлими

Найменші парнокопитні в світі вважалися вимерлими з кінця ХХ століття.

В'єтнамські вчені заявили про те, що їм вдалося виявити сріблястоспинних оленців ("в'єтнамська миша-олень"), один з видів оленцевих, який вважався вимерлим з кінця ХХ століття. За останні 30 років ніяких слідів найбкрихітніших парнокопитних знайти не вдавалося, повідомляє Naked science.

Оленцеві – це древня група порівняно примітивних парнокопитних, які не виростають вище 30-40 сантиметрів у холці. На даний момент їх практично витіснили більш досконалі конкуренти, тому відомо лише про кілька видів мініатюрних оленів. Один з них – "в'єтнамська миша-олень", який не виростає більше 20-25 сантиметрів і вважається найкрихітнішим парнокопитним.

Досі цей вид був відомий лише за кількома мертвим тілами, які були знайдені на початку і в кінці ХХ століття. За останні 30 років жодних їхніх слідів не було знайдено взагалі.

У 2017 році жителі віддалених сіл на південь від Нячанга вказали вченим місця, в яких, за їхніми словами, можна було зустріти цих тварин. Вчені проникли глибоко в джунглі і встановили камери з датчиками руху в найбільш багатообіцяючих локаціях. Перевіривши камери через п'ять місяців, вони дійсно помітили на знімках оленців. Разом з тим, їх можна було сплутати з місцевим видом, тому вони поставили ще 30 камер.

У результаті дослідники підтвердили, що їм все-таки вдалося виявити срібрлястоспинних оленців. Всього було отримано 208 кадрів з тваринами. Разом з тим, оцінити розміри їхньої популяції вчені поки не змогли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені через 23 роки пошуків помітили в Бразилії топаколо Штреземанна, якого називають "найбільш рідкісним птахом у світі". Невеликий птах має довгий хвіст і відрізняється незвичайним співом.