Американські антропологи описали древній інструмент для набивання татуювань, який використовували індіанці, що жили на південному заході Північної Америки в І столітті нашої ери. Як повідомляє N+1, інструмент являє собою паличку, до якої прикручені мотузкою дві кактусові колючки, а в якості фарби стародавні використовували палене вугілля або сажу.
На думку дослідників, індіанці, які жили на південному заході континенту, набивали татуювання ще в давнину, разом з тим, прямих доказів цього збереглося досить мало. Вченим іноді вдається виявити інструменти, за допомогою яких робили татуювання, найдавніші з яких датуються 1100-1280 роками, а ось татуйованих мумій індіанців поки знайдено не було.
Тепер американські антропологи виявили в музеї артефакт, який, на їхню думку, може бути машинкою для набивання татуювань. Дослідники вивчили артефакт за допомогою скануючої електронної мікроскопії, щоб визначити, з яких рослин він був зроблений. Елементний склад чорної речовини автори аналізували за допомогою рентгенівської флуоресценції. Виявилося, що інструмент був зроблений з гілки чагарнику скунсового сумаха і колючок опунції, а чорний пігмент складався з вугілля або сажі. Дослідники припустили, що індіанці могли додати у фарбу сполуки заліза або марганцю, як це робили індіанці в XIX-початку XX століть, але не знайшли слідів ні тих, ні інших.
Крім того, вчені датували виявлені в тому ж шарі кукурудзяні качани за допомогою методу радіовуглецевого датування. Артефакт виготовили у 79-130 роках нашої ери.
Щоб перевірити, як працював інструмент, автори зробили кілька копій стародавнього артефакту з скунсового сумаха і колючок різних видів опунції. В якості фарби вони брали змішане з водою палене вугілля, а в якості модельної шкіри вони вибрали свинячу. Перед початком експерименту і після нього вчені зробили мікрографії колючок, щоб потім порівняти ступінь зносу старого і нового інструментів - вона виявилася приблизно однаковою. Кінці колючок у древньому артефакті були пофарбовані чорним на 2,08 міліметра. Враховуючи, що товщина епідермісу людини становить два міліметри, пігмент, мабуть, вводили під нього.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найдавнішу казку.На думку дослідників, найстаріша казка у світі бере свій початок ще в Бронзовій добі, і зараз їй близько шести тисяч років.