UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили групу комет, що обертається навколо зірки

Зірка KIC 8462852 на 50% більша за Сонце.

Вчені з Єльського університету звернули увагу на дивний сигнал, який надходив від зірки KIC 8462852. В результаті досліджень, які тривали чотири роки, вчені прийшли до висновку, що навколо зірки обертається кілька екзокомет, чий рух і пояснює дивний сигнал, який від неї надходить. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Вчені помітили, що світло від зірки постійно згасає. Але якщо зазвичай планети, які обертаються навколо зірки, затуляють її на кілька годин або днів з рівним проміжком часу, світло від KIC 8462852 ставало менш яскравим через відрізки часу, не рівні один одному. Сяйво зірки пропадало на нетривалий час два рази в 2009 році, її затуляла небесне тіло химерної форми на тиждень в 2011, кілька разів світло її згасало на нетривалий час у 2013 році. Кілька разів яскравість сяйва зірки падала майже на 20%.

Читайте також: NASA опублікувало фото спіральної галактики в сузір'ї Кита

В результаті досліджень, вчені прийшли до висновку, що світло зірки затухає через те, що навколо неї обертаються кілька екзокомет, які руйнуються тяжінням зірки і викидають в навколишній простір величезну кількість пилу і газу. Комети проходять повз зірку приблизно кожні 700 днів, що може пояснити всі провали в сяйві зірки.

KIC 8462852 – зірка, розмір якої майже на 50% більше за розмір Сонця. Це означає, що хмара пилу, яка утворюється внаслідок руху комет, має бути досить великою для того, щоб закрити зірку.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку. Ця наднова зірка приблизно в 100 разів яскравіше звичайних наднових і в кілька разів яскравіше всіх відомих гіпернових.