Вчені з Левенського католицького університету (Бельгія), університетів Піттсбурга, Стенфорда і Пенсільванії (США) виявили 15 ділянок геному, які визначають риси обличчя людини, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені склали базу даних з 3D-зображеннями різних людей і відповідними їм ДНК, розділили риси їхніх облич на підгрупи-модулі і спробували зрозуміти, чи відповідають які-небудь частини молекули цим підгрупам. У результаті вони змогли детермінувати 15 ділянок ДНК, що відповідають за безпрецедентну кількість характеристик обличчя.
Команда зі Стенфорда з'ясувала, що геномні локуси, пов'язані з виглядом людини, формуються, коли організм тільки починає розвиватися в утробі матері. Також вона виявила, що різні генетичні варіанти пов'язані з тими частинами геному, які впливають на те, як сильно виражені ті чи інші особливості зовнішності. Приміром, сім з 15 генів визначають розмір і форму носа.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що ще далекі від того, щоб визначити всі без винятку гени, які відповідають за формування зовнішності людини.
Раніше вчені виявили кілька варіантів генів, пов'язаних з різним кольором шкіри.