UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили еволюційні джерела алергії

Імунна система помилково приймає за паразитів алергени в їжі або повітрі.

Вперше біологи систематично виявили схожість (на молекулярному рівні) між білками їжі і навколишньому середовищі, які викликають алергічні реакції, та білками багатоклітинних паразитів.

Дане дослідження підтвердило гіпотезу про те, що алергічні реакції являють собою помилковий імунну відповідь організму на нешкідливі речовини в навколишньому середовищі. Відомо, що імунна система людини сформувалася в ході еволюції, для протидії хворобам, які переносять черви-паразити. Однак після "вигнання" цих паразитів за допомогою засобів сучасної медицини деякі складові імунної системи помилково приймають за своїх ворогів алергени в їжі або повітрі.

Ніколас Фернхем (Nicholas Furnham) з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини і його колеги з'ясували, які саме білки в організмі черв'яків-паразитів можуть викликати імунну реакцію, аналогічну алергічної. Біологи вперше змогли виявити білок, повністю ідентичний тому, який кодується виключно генами рослин. Цей білок зустрічається в пилку і виступає в ролі одного з найпоширеніших алергенів.

"Алергія - це ціна, яку людство платить за порятунок від паразитів", - сказав доктор Ніколас Фернхем.

Раніше повідомлялося про те, що вчені прийшли до висновку, що у недавніх предків людини було набагато більше ДНК, але за два мільйони років, після виходу перших людей з Африки, людина втратила близько 27,96 мільйонів унікальних пар.