UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили ціаніди в атмосфері суперземлі

Маса планети досягає 8,4 маси Землі.

Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" вперше змогли провести спектральне спостереження планети, яка відноситься до класу суперземель. Планета в кілька разів більша за Землю, але не дотягує до повноцінних газових гігантів. Дослідники виявили, що атмосфера планети багата ціанідами. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Science.

Використовуючи транзитивний метод, астрономи спостерігали за планетою 55 Рака e на тлі її материнської зірки, яка відноситься до сонячного типу. Маса екзопланети досягає 8,4 маси Землі, а її радіус – близько 2,2 земного.

Вчені з'ясували, що атмосфера екзопланети розпечена до 2000 градусів Цельсія. Крім того, дослідники виявили в її спектрі лінії водню, гелію і ціанідів. Це означає, що маси екзопланети достатньо для того, щоб утримувати в її атмосфері легкі елементи. Крім того, присутність циановодороду при такій температурі може говорити про різноманітність інших органічних сполук, здатних утворювати в атмосфері 55 Рака e.

Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося знайти воду на далекій экзопланеті. На думку вчених, атмосфера схожої на Нептун планети, яка розташовується в сузір'ї Діви, містить сліди водяної пари, що може свідчити про наявність на ній води. Висновки вчених зроблені на підставі даних, отриманих інструментом Low Dispersion Survey Spectrograph 3C (LDSS-3C), який перебуває у чилійській обсерваторії Лас-Кампанас, крім того, дослідники використовували дані телескопа Спітцер.