UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили чорну діру, що продукує зірки

Хмари холодного газу рухаються у напрямку до чорної діри і активують процеси зореутворення.

Вчені заявили про те, що холодний газ, який породжується молекулярними хмарами, наближаючись до чорної діри, розташованої в центрі галактики, активує процеси утворення зірок. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

У ході дослідження вчені вивчили галактичний кластер Abell 2597. Вчені встановили, що холодний газ утворює яскравий аккреційний потік у бік надмасивної чорної діри, яка розташовується в центрі гігантської еліптичної галактики – найяскравішого об'єкта кластера.

Виявилося, що гарячий газ є лише оболонкою, в центрі якої розташовуються холодні молекулярні хмари. При певних умовах вони спрямовуються до центру чорної діри, викликаючи тим самим зореутворення біля центру галактики. Холодний газ, що падає, розтягується на відстань до кількох десятків парсеків.

Раніше вчені припускали, що чорні діри живлять хмари розпеченим газом.

Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованій на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.