Вчені виявили 19 нових видів геконів. Як відзначає New Scientist, відкриття є досить значним, оскільки науці відомо всього 1500 видів цих ящірок.
Всі 19 видів живуть на невеликій території в М'янмі. За словами Лі Гризмер, провідного автора дослідження з Університету Ла-Сьєрра, це дивно, оскільки вчені часто знаходять на невеликій ділянці безліч близьких видів безхребетних, але у випадку з хребетними тваринам це велика рідкість.
На думку дослідників, подібне тісне розселення геконів пов'язано з незвичайним ландшафтом місцевості. Вони проживають в низовині, яка була б плоскою, якщо б не була покрита вапняковими масивами, що піднімаються до 400 метрів. Їхні поверхні усіяні складками, сформованими в результаті ерозії; іноді в них трапляються і печери.
Дані масиви, на думку вчених, є еволюційними островами, де ізольовані гекони розвинулися в окремі види. Наприклад, ящірки, що живуть на масивах, мають більш довгі лапи і пальці і більш тонкий тулуб, ніж їхні "родичі", які проживають у низовині.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.