UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вивчили атмосферу планети з іншої системи

Планета знаходиться на відстані 340 світлових років від Землі.

Міжнародна група вчених за допомогою наземного телескопа Gemini, що знаходиться в Чилі, вперше безпосередньо вивчила вміст води та окису вуглецю в атмосфері планети з іншої системи. Екзопланета знаходиться на відстані 340 світлових років від Землі, повідомляє Phys.org.

Астрономам відомо про існування тисяч планет поза нашою Сонячною системою. Дослідники використовують наземні та космічні телескопи для спостережень за тим, як такі небесні тіла формуються та тим, як вони відрізняються від планет нашої системи.

У ході нового дослідження вчені зосередили свою увагу на планеті WASP-77Ab. Такі планети називають гарячими юпітерами, оскільки вони схожі на газовий гігант Сонячної системи, але їхня температура перевищує 1000 градусів Цельсія.

Читайте також: Вчені розповіли, чи змогли б люди вижити в умовах планети Арракіс з «Дюни»

Дослідники вирішили зосередитись на складі атмосфери планети, та порівняти його з зіркою, навколо якої вона обертається. Оскільки відправити апарат до об'єкта за межами нашої Сонячної системи все ще неможливо, вчені використовують телескопи, щоб вивчити світло, яке походить від екзопланети.

Так, вчені помітили явні сліди води та окису вуглецю в атмосфері WASP-77Ab. Крім того, вони також зафіксували невеликі концентрації водню та вуглецю. За словами дослідників, вони очікували побачити ці елементи, оскільки вони збігаються із хімічним складом зірки.

Надалі вчені мають намір продовжити спостереження за іншими планетами та створити вибірку атмосферних вимірювань мінімум для 15 тіл за межами Сонячної системи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи виявили свідчення існування планети, яка знаходиться за межами нашої галактики. Планета розташовується в галактиці Messier 51, що знаходиться на відстані 28 мільйонів світлових років від Землі.