UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені вивчили 10 мільйонів зірок і не знайшли сигналів позаземних цивілізацій

Астрономи дослідили регіон зоряного неба в районі сузір'я Вітрила.

Учені з Австралії за допомогою радіоастрономічних досліджень вивчили регіон зоряного неба в районі сузір'я Вітрила і не знайшли жодного сигналу, який міг би вказувати на присутність інопланетної цивілізації. Як повідомляє Naked science, в цілому, вчені вивчили регіон з 10 мільйонами зірок і 75 екзопланетами.

Сузір'я Вели (Вітрила), відноситься до Південної півкулі неба. Його південна межа проходить по найбільш зоряним областям Чумацького Шляху. Воно займає площу в 499,6 квадратного градуса і містить 195 зірок, видимих неозброєних оком, а також мільйони тих, що не видно без телескопа.

Астрономи проводили спостереження за допомогою телескопа Murchison Widefield Array (MWA) в Австралії. Дослідникам не вдалося зафіксувати жодного низькочастотного сигналу, який міг би належати інопланетним цивілізаціям.

У цій роботі були вивчені сигнали від шести екзопланет. Якщо додати результати двох минулих досліджень тих же вчених, то астрономи «перевірили» на наявність сигналів в цілому 75 відомих екзопланет. І все ж нічого не знайшли. Аналогічні результати показав аналіз розрахунку верхніх меж ефективної ізотропно-випромінюваної потужності більш ніж 10 мільйонів зірок в області сузір'я Вітрила. Настільки великий огляд неба, за словами вчених, став найбільшим в рамках проєкту з пошуку позаземного розуму - SETI.

Разом з тим, вчені зазначають, що результати дослідження їх не розчаровують. Людству точно невідомо, яку технологію можуть використовувати інопланетяни. Крім того, вони вивчили всього 10 мільйонів зірок, а в Чумацькому Шляху їх може бути від 100 до 400 мільярдів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи розповіли про «сильний зв'язок» між супутниками Юпітера

Раніше вченим з Національної астрономічної обсерваторії Китаю вдалося знову зафіксувати швидкий радіосплеск FRB 121102. Вперше його помітили раніше цього року і тоді вчені з'ясували, що він слідує 157-денному циклу активності.