Медики з Центральної лікарні Массачусетсу за допомогою стовбурових клітин, отриманих зі шкіри пацієнта, виростили функціонуючу серцеву тканину. При подальшому розвитку цієї технології вчені зможуть використовувати матеріал самого пацієнта і вирощувати органи спеціально для нього, щоб уникнути ризику відторгнення.
Клітини шкіри перетворили на стовбурові за допомогою техніки, що використовує матричні РНК. Отриманим стволовим клітинам потім надали стимул виростити серцеву м'язову тканину. Серце,що зростало, помістили в біореактор для імітації умов всередині людського тіла, і тканина нормально відповіла на електричну стимуляцію, при цьому продовживши рости.
Структурний каркас, необхідний для функціонування серця, вчені створили з донорських сердець, визнаних непридатними для трансплантації. Нову тканину медики нарощували навколо цього каркаса.
Раніше повідомлялося про те, що вчені створили здатне качати кров серце з пінопласту. Подібні серця можуть бути використані в майбутньому замість донорських.