UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені випадково відкрили нове царство еукаріотів

Студентка канадського університету з цікавості зібрала зразки грунту.

Студентка Університету Делхаузі під час навчального походу з цікавості зібрала зразки ґрунту біля міста Гарліфакс. Пізніше виявилося, що в них знаходяться мікроорганізми, які не належать до жодного з відомих царств еукаріотів, повідомляє Naked science.

Наголошується, що в основну класифікацію живих організмів на Землі входять п'ять царств: прокаріоти (доядерні організми), протисти, гриби, рослини і тварини. Ця класифікація була запропонована в другій половині ХХ століття екологом Робертом Хардінгом Віттакером.

Виявлені в ході нового дослідження мікроорганізми не підходять до жодного з цих царств, але належать до групи мікробів яких називають хемімастіготами (hemimastigotes). Це одноклітинні мікроорганізми, які були знайдені ще в ХІХ столітті, але до недавнього часу дослідники не могли знайти для них місце на дереві еволюції.

У зразках грунту знайшли два види хемімастиготів. Перший - Spironema, який спостерігали і раніше, а другий - новий і до цього часу невідомий. Його назвали Hemimastix kukwesjijk - на честь огра, що фігурує в місцевих легендах. За словами студентки, що знайшла їх, вони поводяться незвично і помітити їх вдалося далеко не відразу.

"Це відкриття буквально перемальовує наше дерево життя, додаючи нове відгалуження на найнижчих рівнях. Воно розширює розуміння еволюції складних клітин та їхнього походження, задовго до появи на Землі тварин" - заявив один з авторів дослідження Аластер Сімпсон.

Раніше біологи з Японії описали новий вид карликових морських коників. Тварина отримала видову назву Hippocampus japapigu - "японська свиня". Морський коник мешкає на глибині від п'яти до 22 метрів в центрі і на південному сході Японії.