UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найдавнішу прикрасу

Вік кулона оцінили у 41,5 тисячу років.

Вчені з Німеччини, Польщі та Італії виявили кулон, зроблений зі слонової кістки. Дослідники оцінили його вік у 41,5 тисячі років і вважають, що його виготовили Homo sapiens, повідомляє Naked science.

Донедавна вчені вважали, що культура, релігія та абстрактне образотворче мистецтво з'явилися після того, як наші предки перейшли від полювання та збирання до осілого способу життя. Так, є палеолітичні венери, вік яких складає 35-40 тисяч років.

Тепер вчені зробили знахідку, яка може виявитися старшою за ці твори стародавнього мистецтва. На думку дослідників, вони виявили найдавнішу ювелірну прикрасу.

Читайте також: На Алтаї знайдено кістки найдавніших денисівців

Кулон є пластиною зі слонової кістки, довжиною кілька сантиметрів і товщиною 3,7 міліметра. Це говорить про вправність майстрів, у розпорядженні яких були тільки кам'яні та кістяні знаряддя праці.

На кулоні було гравіювання: невеликі отвори і візерунки-коло, не менше 50 штук. На думку дослідників, гравіювання може бути діаграмою місячних фаз або лічильною таблицею.

Кулон виявили у польській печері Стайня. Вік знахідки оцінили у 41,5 тисячі років, що робить його найдавнішою з відомих ювелірних прикрас.

Вчені вважають, що виготовили кулон Homo sapiens, що свідчить про їхнє раннє розселення в Європі. Схожі, але менш давні прикраси знаходили і в інших частинах континенту. На думку дослідників, це говорить про те, що традиції їхнього виготовлення могли з'явитися спонтанно по всій Європі, а не в одному регіоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Німеччини виявили артефакт із кістки оленя, який виготовили неандертальці. Його вік оцінюється у 51 тисячу років.