UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили антитіло проти різних коронавірусів

Антитіло є ефективним і проти вірусу, що викликає COVID-19.

Вчені Університету Дьюка та Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі (США) виявили антитіло, яке здатне обмежувати тяжкість інфекції, спричиненої різними коронавірусами. Ефективне воно і проти вірусу SARS-CoV-2, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Це антитіло має потенціал для лікування нинішньої епідемії, воно також може стати у нагоді для майбутніх спалахів, якщо або коли інші коронавіруси перейдуть від своїх природних господарів-тварин до людей», - зазначає співавтор дослідження доктор Бартон Хейнс.

Виявити антитіло вдалося, проаналізувавши кров пацієнта, який заразився вірусом SARS-CoV-1, що спричинив спалах атипової пневмонії на початку 2000 років. Вивчили дослідники також кров хворого на COVID-19.

Читайте також: Майже половина дорослих українців не готові робити щеплення від коронавірусу – опитування

Від двох осіб вчені отримали 1700 антитіл, серед них 50 мали здатність зв'язуватися як з SARS-CoV-1, так і з SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Подальший аналіз показав, що одне з цих антитіл було особливо потужним і могло зв'язуватися з безліччю тваринних коронавірусів на додаток до двох вірусів, які інфікують людину.

"Це антитіло пов'язується з коронавірусом у місці, яке зберігається при численних мутаціях і варіаціях, в результаті воно може нейтралізувати широкий спектр коронавірусів", - зазначає Хейнс.

Дослідники випробували антитіло на мишах і з'ясували, що воно здатне ефективно блокувати і мінімізувати інфекції, що виникають. При введенні мишам антитіло захищало їх від розвитку атипової пневмонії, COVID-19 та штамів SARS-CoV-2, включаючи "Дельту", а також багатьох вірусів тварин, які потенційно можуть передаватися людям.

При введенні після інфікування антитіло зменшувало тяжкі симптоми у легенях у порівнянні з тваринами, яких не лікували антитілом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Інституту Скрипса заявили про виявлення перехресного імунітету до нового коронавірусу та інших коронавірусних інфекцій, які циркулюють серед людей та викликають звичайну застуду. На думку дослідників, універсальні антитіла можуть стати відправною точкою до створення вакцин широкого спектра дії.