Океанологам вперше за 130 років вдалося відкрити новий вид риби-місяць. Як повідомляє Science Alert, новий вид був виявлений в холодних водах Нової Зеландії, південній частині Чилі, Південній Африці та на південно-східному узбережжі Австралії.
Новий вид отримав назву Mola tecta, від латинського слова Tectus, яке означає "прихований".
"Новим видам вдавалося уникати виявлення протягом майже трьох століть. Це пов'язано з "мутною" систематикою цих риб, оскільки їхні тіла дуже важко зберегти і вивчити, навіть в музеях", - зізнається провідний автор дослідження, Маріанна Найегаард з австралійського Університету Мердока.
Риба-місяць – найважча з кісткових риб, які існують на даний момент. Вага представників даного виду може досягати двох тонн, а довжина – трьох метрів.
"Японська дослідницька група вперше виявила генетичні свідоцтва невідомого виду Mola в австралійських водах 10 років тому, але сама риба вислизала від наукового співтовариства. Зразок ми отримали лише нещодавно. Досить принизливо знати, що океан все ще зберігає стільки таємниць", - додала Найегаард.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.