Вчені з компанії 21st Century Medicine змогли помістити мозок кролика в кріогенні умови, зберігши при цьому всі нейрони з клітинними мембранами і синапсами, а потім повернути його до нормального стану.
Одержавши мозок кролика, вчені обробили його глутаральдегідом, який захистив ніжні структури, потім помістили в розчин кріопротектора і протягом чотирьох годин знизили температуру до -130 °С. У таких умовах мозок ссавця може зберігатися століттями.
Після того, як вчені підняли температуру і змили кріопротектор, вони вивчили стан мозку, дотримуючись чітких процедур, запропонованих фахівцями Фонду збереження мозку. Розглянувши його клітини і структури під мікроскопом, вони переконалися, що і до, і після кріогенної заморозки все залишилося неушкодженим.
Разом з тим, без пересадки мозку в новий організм вчені не можуть точно сказати, наскільки збереглися його функції.
Вчені отримали премію Фонду збереження мозку в розмірі 26735 доларів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені повернули до життя тихоходок, які 30 років перебували в стані анабіозу в заморожених Арктичних мохах. Вчені оживили двох тварин, які перебували у замороженому при мінус 20 градусів Цельсія стані з 1983 року. Перша тварина померла через 20 днів після розморожування, а друга вижила і через 23 дні відклала яйця.