Вчені за допомогою методу редагування геному CRISPR вивели свиней, тіло яких містить менший відсоток жиру, повідомляє BGR.
Як відзначають дослідники, незважаючи на менший відсоток жиру, виведені свині володіють кращою терморегуляцією. У поросят з'явився ген UPC1, що відповідає за терморегуляцію. Цей ген є у більшості ссавців, але свині його позбавлені, тому їм для регуляції температури тіла потрібен товстий шар жиру.
У цілому вчені провели 13 спроб редагування геному, три з яких завершилися вдало. У результаті народилися 12 поросят. Коли свині зросли, виявилося, що їхній жировий прошарок на 24% менше, ніж у немодифікованих тварин. Свині мають кращу терморегуляцію завдяки прискореному метаболізму. За словами дослідників, вони абсолютно здорові.
Раніше повідомлялося про те, що в китайському місті Тяньцзінь планується відкриття найбільшого у світі центру по клонуванню тварин. У центрі будуть клонувати корів, коней і собак. Центр буде включати в себе лабораторії, генний банк, а також експозиційні зали. Офіційно озвучена мета створення центру – розвиток тваринництва в країні.