UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені створили сонячну батарею з панцирів креветок

В подальшому технологію хочуть впровадити в зарядні пристрої для різних девайсів.

Дослідникам Лондонського університету королеви Марії створили сонячні батареї на хімічних з'єднаннях, які були раніше виявлені у панцирах креветок та інших ракоподібних, повідомляє ресурс Science Daily.

В панцирах містяться хітин і хітозан, які обійдуться значно дешевше металів, що використовуються нині для створення сонячних батарей.

За допомогою процесу гідротермальної карбонізації вчені створили вуглецеві квантові точки з широко поширених і дешевих матеріалів, що містяться в панцирах ракоподібних. Потім вони були покриті наностержнями стандартного окису цинку з вуглецевими квантовими точками. В результаті вийшли сонячні батареї.

На поточний момент ефективність "креветочных" сонячних батарей невисока. Втім, вчені збираються її підвищити, щоб надалі технологію можна було використовувати у зарядних пристроях, а також в напівпрозорих плівках на шибки.

"Це може стати чудовим новим способом виробництва, який дозволить швидко і просто створювати багатоцільові сонячні батареї з доступних і екологічно чистих матеріалів. Коли нами буде підвищена їх ефективність, вони зможуть використовуватися скрізь, де зараз застосовуються сонячні батареї, особливо для зарядки тих девайсов, які люди щодня носять з собою", - повідомив Доктор Джо Бріско, що бере участь у проекті.

Раніше американські фізики створили першу у світі сонячну батарею-"наклейку", яку можна наклеювати на будь-який тип поверхні, що дозволить використовувати їх в якості портативних джерел живлення для мобільних телефонів, "розумного" одягу чи скафандрів космонавтів.